| costinvlad a întrebat:

Daca vreau sa fac windows si Android si sa cer 20 ron la windows si 20 ron la Android, cate persoane ar veni? Adica am sanse sa vina 5-6 persoane pe zi? Multumesc frumos. Funda pentru informatii si sfaturi care ma pot ajuta.

6 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Ceri cam mult 5-6 persoane pe zi. Trebuie sa fii foarte cunoscut, sa te promovezi foarte bine, pentru ca cei care au probleme de Windows sau Android sa apeleze la tine. Am avut un service IT deschis in zona mea, dar intr-o luna s-a inchis afacerea, din lipsa de clienti.

Bula
| Bula a răspuns:

Fara multa publicitate iti vor veni clienti putin.
Dar intre primii s-ar putea sa ai surpriza sa-ti vina controale de la fisc si de la drepturile de autor...

| mihai69 a răspuns:

„Daca vrea sa fac windows si Android"
===
1. cine „vrea"?
2. ce „să (le) faci" sistemelor de operare?

Nu ai șanse să vină nimeni, atât timp cât nici măcar nu ești în stare să-ți expui ideile într-un mod coerent și inteligibil.
În plus, când e plin pe YT de tutoriale (și nu numai acolo), ce anume crezi că ai putea tu să oferi astfel încât să atragi clienți plătitori?!?

| darrio2007 a răspuns:

La modul cum ai scris, nu mi-as lasa dispozitivele pe mana ta, ca să „le faci" numai tu stii ce.

| anonimg a răspuns:

Nu este rea munca ta. Chiar dacă Ubuntu este gratis, merită să fi recompensat pentru munca depusă. Însă mi-e teamă că nu vei găsi clienți. Este bine totuși să înveți cât mai multe pentru că nu știi când îți vor prinde bine: la școală, la locul de muncă.

| costinvlad explică (pentru mihai69):

Poate stiu sa fac OC in Firmware la Android. Sa stii ca pe ubuntu/Android/etc ai acces la frecventa CPU cum ar veni si poate ramane asa frecventa. De ex cu un STICK Android se poate face OC la un I5-7400 Blocat. De ce? Deoarece Android-ul se poate root-a si asa ai acces la firmware.