| OnNo a întrebat:

De aseară am o problemă la laptop, s-a închis brusc (nu era supra încălzit) și nu s-a mai deschis, azi dimineață a mers ok 15 minute și iar s-a închis, nu pot să îl mai deschid de atunci, am încercat să țin 30 de secunde apăsat butonul cu bateria și încărcătorul scos, fără rezultat, are cineva vreo idee?

Răspuns Câştigător
| HugeHulk a răspuns:

Du-l mai bine la cineva sa ti-l faca, probabil nu-l poti repara tu acasa.

3 răspunsuri:
| MotoiAlexandru a răspuns:

Salut, mie mi s-a intamplat aceelasi lucru la un PC, e din cauza prafului care sa acumulat in el. Nu stiu, daca ai grija de el.

| AlexDarius3 a răspuns:

S-ar putea sa ai virusi, sunt sanse destul de mici ca un virus sa nu te lase deloc sa il deschizi asa ca poti sa il duci la un service. Daca mai poti sa il deschizi Puneti un antivirus si fa-i o scanare. Daca ai Windows 10 poti sa faci o scanare cu Windows Defender ca e destul de bun, dar nu strica un antivirus. Daca ai Linux nu ai de cete teme. Oricum sunt sanse destul de mici sa ai un virus asa ca n-ai de ce te teme.

| OnNo explică (pentru HugeHulk):

Am reușit să îl pornesc, dar totuși bănuiesc că o să se oprească din nou, se poate să fie placa de bază fisurată?