| Xenoverse a întrebat:

De cateva zile ma confrunt cu o problema la laptopul meu, de fiecare data cand dau shut down trebuie sa astept 30 secunde pana imi apare avertizarea ca nu am inchis un program dar de fapt inchid toate programele inainte sa opresc laptopul. Si m-am gandit ca daca reinstalez windows-ul nu o sa mai am problema asta, l-am reinstalat frumos, am instalat driverele, programe etc. Dar din pacate tot nu am scapat de aceeasi problema, va rog ajutati-ma cum sa scap de problema asta enervanta, dau funda plus vot.

2 răspunsuri:
| alex900 a răspuns:

Probabil are treaba cu hard ul sau ceva.
sau e un driver/program care face fite

| ziftode a răspuns:

Foarte probabil ca e unul dintre programele laptop-ului, cum ar fi pentru trackpad, butoane speciale, etc... astea nu prea sunt updatate si mai au bug-uri (taskbar, in dreapta jos langa ceas, de obicei apar astea) asa ca din pacate stiu doar doua solutii, ambele nu prea grozave

iei pe rand fiecare icon de langa taskbar inainte de shutdown si inchizi respectivul soft, eventual cate unul pana aflii care e devina
sau instalezi un "tweaker" de gen Yamicsoft Windows 10 Manager, care are undeva optiuni de gen cat sa astepte pana se inchide o fereastra la shutdown, sau sa le inchida automat, fortat pe toate... idea nu e prea buna pentru ca unele programe s-ar putea sa dea erori dupa aia