| timi12 a întrebat:

de cateva zile motoarele de cautare (google chrome, ie) nu mai cauta cu google ci cu ask si nu le pot face sa caute cu google.
Am incercat si din setari (internet options) dar dupa ce inchid/deschid browserul tot ask apare.
Va rog sa ma ajutati dau funda!

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai daca instalati toate tampeniile de toolbaruri. Dezinstaleaza-l!

| timi12 explică (pentru K0sti):

Se poate, ca am lasat pe cineva la pc, dar l-am dezinstalat si dupa ce instalez tot asa imi apare.

| K0sti a răspuns (pentru timi12):

Pai uita-te si in browser la adonuri sau extensii sa vezi daca mai e acolo! Ask-ul in sine nu e periculos, e un motor de cautare, chiar bunicel, numai ca la tine a venit la pachet cu altceva. Acel ceva e problema!

| Tagaso a răspuns:

Descarcă și rulează,(după update definiții) http://www.filehippo.com/download_spybot_search_destroy/5168/

| bogdanstan a răspuns:

Salut, pai in google chrome intri la setari- sectiunea "search" si la "manage search engines" si le stergi pe cele care nu ai nevoie, lasi doar Google. Bafta.

| timi12 explică (pentru bogdanstan):

Am incercat dar degeaba! nu stiu ce sa zic, ca mi se blocheaza acum si paginile pe net.