| patrick2004 a întrebat:

Salut, de ce imi pica netul cand doresc sa fac un livestream pe YouTube si alte platforme? Am incercat si OBS Studio si Streamlabs... Deci pornesc streamlabs-ul de ex deschid jocul si dau sa pornesc liveul, dupa 1 minut imi pica live ul la 0KB/s si mi se deconecteaza internetul de la pc de trebuie sa dau restart la pc ca sa imi revina internetul, vreau sa precizez ca imi pica netul doar la pc pe telefon il pot accesa. Folosesc un bitrate de 9000KB/s (1080p 60fps). Am incercat sa fac live nu doar pe public, am incercat sa transmit live si privat si tot pica. Nu imi dau seama ce poate sa fie, care ma poate ajuta cu un sfat, orice mi-ar fi de folos. Modem TP-LINK, Furnizor Next Gen, am fost si la Digi si am zis ca mai bine Next Gen laughing) Si cand nu fac live nu am probleme sa imi pice netul.

1 răspuns:
| UnderVoltage a răspuns:

Micsoreaza bitrate
Si fa un test pe speedtest.com si vezi acolo ce viteza ai pe upload pentru 9000KB/s iti trebuie minim 80Mbps.