| anonim_4396 a întrebat:

Salut, de ce nu imi merge assassin's creed 2 pe telefonul Nokia 5130 XpressMuzic am un prieten care are acelasi telefon ca al meu si lui ii merge, sau la fel si cu GTA IV sau Sims 3 imi da la toate Eroare de Aplicatie si dupa ce imi arata aia imi da sa inchid jocul sau sa vad detaliile si nha apas pe detalii si imi arata "Out Of Memory". Va rog sa imi zica cineva ce sa fac sau sa imi dea cineva niste linkuri cu jocuri asemanatoare (imi trebuie fisier jar)

5 răspunsuri:
| kurinkita a răspuns:

Uita-te sa vezi cata memorie libera mai ai atat pe telefon cat si pe card. Also, fa-i un update de software (Nokia OVI face minuni).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-am uitat in telefon mai am 13, 2 MB si pe card mai am 427 MB dar mai exact cand dau acolo imi scrie asa : Out Of Memory Error java/lang/OutOfMemoryEror.Asta imi scrieva rog ajutati-ma

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Itaye in memoria de a jocuri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E vorba de memoria ram a telefonului,dar atentie,cea dedicata pentru Java,daca iti da acea eroare,cauta o versiune mai simpla, sau mai inchide din aplicatii in timp ce te joci(radio, music player).