| Mihai_Popa_1995 a întrebat:

Salut,de ceva timp nu pot sa mai descarc sau sa actualizez aplicatii in magazin play.....imi zice in curs de descarcare si ramane asa nu se descarca...Ce pot sa fac?

2 răspunsuri:
| YoBuDy a răspuns:

Salut,

Incearca asa: Dacă Magazinul Google Play nu se încarcă sau nu puteți descărca aplicații și jocuri, este posibil să vedeți o rotiță gri care se învârte sau unul dintre următoarele mesaje de eroare.

„Nicio conexiune"
„Eroare la recuperarea informațiilor de pe server. [RPC:S-7:AEC-0]"
„AppName nu a putut fi descărcată din cauza unei erori. (927)"
„Conexiunea a expirat"
Mai întâi, asigurați-vă că aveți o conexiune la internet sau o conexiune de date mobile. Apoi, reporniți dispozitivul.

Închideți dispozitivul.
După ce acesta s-a închis, deschideți-l din nou.
Deschideți aplicația Magazin Play Google Play.

| Mihai_Popa_1995 explică:

Nu imi apare eroare sau altceva, imi apare doar o linie albastra si nu se descarca. Orice aplicatie sau joc sau actualizari...