| Cyupilan a întrebat:

De ceva vreme am problema la laptop (Acer Aspire E1-571G ) Daca misc putin laptopul imaginea devine un fel de roz, ca in imaginea asta http://en.community.dell.com/......00_.JPG... Daca il mai misc putin revine la normal...Si acum jumatate de ora, mi s-a inchis deodata ..Stie cineva ce poate avea? Multumesc!

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Faptul ca s-a inchis poate proveni din multe chestii, in general poate fi temperatura. Din cate se vede in poza, cel mai probabil, plus daca se incalzeste, zic ca ar fi nevoie sa-l duci la un service sa-l curete, si poate, sa-ti schimbe placa video daca nu e onboard.