Întrebare recomandată | AlexandruDan1996 a întrebat:

De ceva vreme am vazut ca sunt in voga aplicatiile iPhone sau cele Android. Mi-ar putea zice cineva in ce limbaj de programare se fac?

Răspuns Câştigător
| Obsolete a răspuns:

Java sau C++ sau C#.Dar pentru a face aplicatii de Iphone o sa ai nevoie de un Mac si Xcode.Cel mai bine faci o aplicatie de Iphone pe un sistem Mac cu Xcode.La Android nu prea conteaza ai nevoie numai de SDK-ul Android in functie de limbaj C#, C++ sau Java.Din cate stiu daca vrei sa faci ceva calumea cel mai bine java. Sper ca te-am ajutat.

| Obsolete a răspuns (pentru Obsolete):

Am uitata sa mentionez ca poti sa faci si in HTML5 ceea ce este foarte usor.Mie HTML5 mi se pare mult mai usor decat limbajele mentionate mai sus de mine.Fiecare alege ce vrea. Spor la treaba.

| AlexandruDan1996 explică (pentru Obsolete):

Asa ar trebui sa fie raspunsul. Sa iti si argumentezi raspunsul. Unu a zis ca "Java" asa stiam ca java o poti folosi de la avioane pana la vapoare (sper ca mi-ati inteles aluzia). Ms Osolete

3 răspunsuri:
| Nolifenodeath a răspuns:

Java.