| diablo86 a întrebat:

Salut.De curand am primit un laptop care se numeste centrino e din italia.Pe el are lipit un actipild pe care scrie designed for Microsoft windows xp. Logic ca eu am windows xp dar daca instalez windows 7 are vreo problema adica ar merge mai greu? Raspundeti ca sa va dau funda.

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Asta inseamna ca pentru acel laptop windows xp este cel mai potrivit.Dar s-ar putea sa mearga la fel de mine si cu alt windows, chiar si cu 8.Cu alte cuvinte nu prea conteaza daca scrie xp pe el, ii poti instala si alt windows ba chiar si alt mod de operare.

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Ar merge mai greu, dar daca vrei sa fii absolut sigur, cauta laptopul pe net (dupa nume, marca, firma) si vezi daca gasesti drivere pentru Windows 7.
Driverele de care ai nevoie sunt:
LAN (retea), Audio, Grafica, CPU, wireless.(daca laptopul are wireless).
Daca nu le gasesti pe toate, nu te apuca sa instalezi W7.

| miTzuliK93 a răspuns:

In primul rand ne-ai putea pune configuratia acelui laptop, in special procesorul, memoria RAM, placa de baza si placa video chiar, si-ti vom spune exact cum iti va merge W7 pe acel device: bine, rau, multumitor, satisfacator, longeviv, etc...