| iasama a întrebat:

Nu imi mai merge sa instalez jocuri de pe net sau programe imi scrie C:\Windows\system32\d2d1.dll is either no designed to run on windows. Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| StroMer98 a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul.
Alta solutie nu ai. Funda?

| iasama explică (pentru StroMer98):

L-am instalat acum 4 zilehappy

| Bogdan1234435 a răspuns (pentru StroMer98):

Esti prost? Nu tot timpul asta ii solutia... Crezi ca daca zici ca trebuie sa reinstaleze windows-ul, noi vom crede ca tu esti inginer de sistem? Sa sti ca un inginer de sistem bun poate rezolva o problema si fara sa reinstaleze windowsul

| Bogdan1234435 a răspuns (pentru StroMer98):

Incearca sa pornesti calculatorul in safe-mode. trebuie doar sa apesi f8 in continu inainte sa iti apara logoul de la windows

6 răspunsuri:
| StefanKogut a răspuns:

Instaleaza.net 4.5. Daca nu merge cu asta inseamna ca fisierul e corupt si trebuie inlocuit. La un search pe google am vazut ceva link-uri unde poti descarca fisierul. Fii atent ce versiune descarci, sa fie pentru versiunea de Windows Live pe care o ai instalata. Daca nici asa nu merge revino la o versiune anterioara de Windows Live.

| iasama explică:

Eu o sa dau funde la toti dar mai astept raspunsuri...