| AleZzZzZ a întrebat:

De curand am un program in pc da nu cred ca eu l-am luat. Ceva gen Ardamax Keylogger 4.05 ca l-am sters de tot.Mi-o fi bagat cineva keylogger in pc? Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Skullduggery a răspuns:

Sper ca sti ce este acela un Keylogger.
Daca nu, este un fisier care este introdus intr-un folder cu o iconita schimbata in ceva de genul iconitei de instalare pe care tu il downloadezi iar atunci cand dai click pe ea, anunta hackerul iar acesta iti poate fura parole sau orice informatie din calculator.
Singura metoda este sa reinstalezi Windows-ul.

Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Stai! nu fa prostia sa iti reinstalezi windows-ul, instaleaza-ti malwarebites, il iei gratis de pe site-ul oficial si dai full scan, ala este cel mai puternic antivirus, iti scaneaza tot fata de un antivirus obisnuit ce cauta doar in foldere. inainte de asta apasa ctrl+alt+del sa ajungi la task manager, te duci la procese si daca vezi pe acolo ceva gen ardamax atunci ai acel keylogger, chiar daca nu vezi nimic de genul instaleaza-ti malwarebites, iti elibereaza pc-ul de toate porcariile de care nu are nevoie, mie mi-a gasit 256 de virusi laughing)

| florin5000 a răspuns:

Deci cand faci keylogger cu Ardamax keyloggerul facut de tine iti intra automat in pc, reinstaleaza windowsu-l