| Geo42Q a întrebat:

De curand m-am gandit sa-mi deschid propriul site pentru filme, dar nu stiu cu ce sa incep.Intrebarea mea este: Ce cunostinte am nevoie ca sa pornesc un site? HTML?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

HMTL ar fi baza pe care trebuie sa o stii
pe langa asta ai nevoie de un limbaj de programare si probabil de mysql si sigur ai nevoie de CSS.

Ca sa nu mai zic ca ai nevoie de cunostinte de configurari de servere ca e nevoie

| Geo42Q explică (pentru suntserios):

Ca limbaj de programare m-am gandit la php, mi se pare mai simplu ca java sau etc.

Dar multumesc pentru raspuns, mi-ai fost de ajutor ^-^

| suntserios a răspuns (pentru Geo42Q):

Php e si cel mai protrivit cand vorbim de programare web, insa ideea ta e total neprotrivita. Esti pregatiti sa muncesti 1 an de zile sa inveti programare ca in final sa ai probleme legale din cauza pirateriei?

3 răspunsuri:
| sorinake a răspuns:

"suntserios", are dreptate.
Insa te sfatuiesc sa citesti https://playtech.ro/......utoritati/ (era cel mai tare site de filme din Romania) si dupa sa te gandesti bine daca mai e o idee buna sa deschizi un site de filme.

Cred ca ar trebui sa te orientezi pe alta nisa.