| Mp28evil28 a întrebat:

De curand mi-am achizitionat un telefon mobil cu gorila glass 4
http://www.emag.ro/......D6RWM3BBM/

Intrebarea mea este daca mai este necesar s-a folosesc o folie de protectie sau nu?

4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Orice ecran se zgarie mai rau sau mai putin. Prin buzunare, pe masa, oriunde se zgarie. Acel ecran de care vorbesti tu este facut sa reziste la socuri si sa nu se sparga. Pune-i o folie de protectie.

| LinxCont a răspuns:

Orice ecran ar fi, protectia e singura solutie pentru a-l feri de zgarieturi. Sunt particule fine de praf suficient de dure care pot afecta sticla. O folie de plastic e usor de schimbat si asigura o protectie foarte buna.

| Chihaialexs a răspuns:

Daca stii ca este atent si nu scapi foarte des un telefon ai putea sa ramai cu ecranul fara folie dar daca stii ca ai avut evenimente neplacute pe acest subiect in trecut ti-as recomanda sa ii pui o folie de protectie chiar daca un ecran gorila glass 4 nu este foarte usor de spart.

| Mp28evil28 explică (pentru Chihaialexs):

Ma refer la atingere sau daca il pun cu fata in jos daca este afectata sticla? nu la caderi sau lovituri