| JusticeForCraiova a întrebat:

Salut.
De o saptamana am o problema cu pc. Deci cand dau click pe iconita de la metin2ro mi se restareaza si dupa 1 restart dau din nou click pe joc si imi merge 30 40 minute mi se restareaza din nou si tot asa... acu 20minute desfacui carcasa la pc si mai curatai prafu...
Am un pc din anul 2004 placa video nVIDIA 5200+ placa de baza K400A 8237 Procesor Amd Athlon 2200+ 768mb ram 40hdd

Mai am un alt pc luat de curand dar nu vreau sa raman cu pc vechi faramat. Ce pot sa-i fac? Funda

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ai verificat temperaturile la componete și sunt în parametrii?

| Rez0o a răspuns:

Mie mi se intampla la fel. Era din cauza windousului. Se intampla la aproape toate win. cu exceptia sp4, win 7 si altor cateva.

| tr3ig a răspuns:

Dupa ce se reseteaza temperaturile isi vin undeva aproape de normal, nu e de temperatura, ai un virusake mic care vrea si el sa se joace si tu nu il bagi in seamawinking instaleaza win iar si o sa iti meaga

| RobyUhtred a răspuns:

Ori din cauza windows-ului ori a rezolutiei.Eu zic sa incerci sa schimbi rezolutia la pc, iar daca nu merge, incearca sa reinstalezi windows-ul. Ar trebui sa mearga.
Funda?