| Stefan2111 a întrebat:

Am un PC AMD Athlon 2200+ (an 2004) 1800MHz, placa video 64MB si Memorie Ram 256 MB. Datorita faptului ca este slabutz m-am hotarat sa schimb prin el. Sa pun alta placa de baza, un procesor mai nou AMD sau Intel. memorie RAM 1-2GB ddr2, Placa video ATi Radeon sau un Nvidia GeForce (PCI-express) (cu alte cuvinte sa inlocuiesc platforma din ce este acum sa pastrez doar carcasa DVD-ROM si sursa... m-am informat de la diferite service-uri de PC-uri si mi-au fost date 2 variante: 1. Cea prezentata mai sus. 2. Un PC nou. Am facut si niste calcule pentru varianta 1 si valoreaza in jur d 650 RON... Astept parerile voastre.

Răspuns Câştigător
| costymaximus a răspuns:

Un pc nou, uite si cum sa-ti configurezi unul www.videotutorial.ro/? p=1268

3 răspunsuri:
| costymaximus a răspuns:

Poti sa-ti upgradezi pc-ul fara sa-ti schimbi placa de baza, dar sa fi atent la ce suporta placa de baza, are si ea niste conditii de cata memorie suporta, ce tip de procesor, etc.asa ca trebuie sa te consulti cu un expert in pc sa nu ai probleme cu compatibilitatea.

| Stefan2111 explică:

As putea sa ii pun alt procesor, placa de baza si rami? (fara sa mai schimb si placa de baza)

| Stefan2111 explică:

MS pentru sfat zilele astea o sa vorbesc cu un expeert PC.big grin