| boss97 a întrebat:

Salut.Deci,vechea mea tastatura de la laptop era defecta,nu mai mergeau unele butoane,si am zis sa cumpar alta sh,surpriza,cand am pus-o si pe asta, nici la asta nu-i mergeau butoanele, dar aceleasi butoane ca la cealalta tastatura, si incep sa cred ca e ceva de la laptop nu de la tastatura... voi ce ziceti?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Evident că ai controller-ul de tastatură sau panglica stricate.
Pune o tastatură externă pe USB.

| halogen001 a răspuns:

Daca e tastatura laptopului si nu e pe usb, e posibil ca unele contacte sa nu se faca bine la legatura dintre tastatura si laptop. Se pot sterge contactele cu betisoare pentru urechi si putin alcool apoi se usuca bine. (am impresia ca e buna si o solutie de curatat geamuri din aceea cu surfactanti anionici ajax - curata bine contactele)

| DrGeorge a răspuns:

Salut,

Este posibil ca un power drain sa iti rezolve problema. Scoate bateria si cablul de alimentare.
tine apasat pe butonul de power cca 50-60 sec. (asta va goli condensatorii si southbrige-ul de orice sarcina).
Pune la loc bateria si porneste-l.

Daca asta nu ajuta fie sunt conectorii de la placa, s-a dus cip-ul.

| RaulRaulR a răspuns:

E de la laptop de la portul Usb.In timp acest port se uzeaza.Incearca sa-l cureti bine cu betigase de urechi.Sau du-l la un service, nu iti ia mai mult de 50 lei!