| Cristian_Paull_1998 a întrebat:

Salut.! Detin o unitate ASUS cu urmatoarele componente :

Placa Video : AMD Radeon HD5670 PCI-EX2.1 1024MB GDDR5 128bit, 775/4000MHz, DVI/VGA/HDMI, Fan Cooler, AMD Stream Technology

Procesor : Intel® Premium CPU G620 2.60GHz

Rami : 4GB DDR3

Sursa : HBA005-ZA1GT HBA005 AcBel 350W 24 Pin ATX Power Supply
Placa de baza: v6-P8H61ELX

Am rugamintea sa imi spuneti si mie un procesor mult mai bun buget pana in 700 lei care sa fie compatibil cu restul pieselor.

2 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Daca vrei cu adevarat sa iti cumperi ceva mai bun ca sa poti sa spui ca faci o diferenta o sa trebuieasca sa adaugi inca 200 lei la buget si iti cumperi acest procesor : http://www.pcgarage.ro/procesoare/intel/core-i5-3330-30ghz-box/

Daca nu, poti sa te muti la i3 dar diferenta nu o sa fie asa de mare dar tot o sa se simta : http://www.pcgarage.ro/procesoare/intel/core-i3-3250-35ghz-box/

| Cristian_Paull_1998 explică:

Si procesorul care mi l-ai aratat tu merge cu restul componentelor?