| Dfok a întrebat:

Salut, dețin un TV hd+, iar pe internet am găsit diverse TV box care pot reda 4k, televizorul hd+ va fi capabil sa redea 4k echipat cu acel TV box?
(no hate sunt în necunostinta de cauza)

2 răspunsuri:
| awspam a răspuns:

Tiviul tau e pentru filme din alea de 80gb de le iei exact cum au fost facute la mama lor
dar ce sa zic, daca ai tivi 4k si hd+ eco bio mana poushan doar ca sa vezi protv seara, esti tare

| Mandeliu a răspuns:

Salut!

Televizorul tau poate ca primeste semnal 4K (3840x2160), dar va reda imaginea la rezolutia maxima pe care o suporta, respectiv la HD+ (1600x900)

De asemenea, din ce stiu eu, nu este nici o televiziune care sa trasmita pe o rezolutie mai mare de Full HD (1920x1080) la momentul actual.

Succes!