| Kardolei a întrebat:

Din cate am inteles, pentru XBOX nu exista suport in Romania, adica pentru a creea un cont este nevoie sa bagi o adresa din UK sau US. Intrebarea mea este : Se intampla la fel si pe PS4? Adica trebuie sa bag o adresa de US sau UK pentru PSN?
Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Suport inseamna ca nu are limba romana, nu are un magazin de jocuri in Romania etc! Dar asta nu inseamna ca trebuie sa fi din america sau Anglia laughing Fa-ti un cont ca si cum ai face un cont de Facebook cu datele tale normale din Romania! nu demult am facut pe ps3, deci stiu despre ce vorbesc! happy

| Kardolei explică (pentru lpavel):

Pentru a face XBOX LIVE ai nevoie de o adresa din US sau UK?

| lpavel a răspuns (pentru Kardolei):

Pentru xbox live cred ca da, dar nu sunt sigur. Am auzit si eu cate ceva de la altii dar ei au avut cumparat xbox-ul din UK poate de aceea. Eu zic ca ar trebui sa mearga si cu o adresa de Romania devreme ce cumperi xboxul din Romania!

| lpavel a răspuns (pentru Kardolei):

Acum mi-am amintit... Deci eu mi-am facut cont pe xbox live pe pc cu adresa din Romania si are si suport in limba Romana, deci sigur merge si pe consola Xbox dar sa fie cumparat din Ro!