| TeoCta a întrebat:

Salut, display-ul laptopului meu este spart iar pana acum ceva timp il foloseam cu ajutorul unui TV, fiind conectat printr-un cablu HDMI, intr-o seara am umblat gen sa nu mai foloseasca placa video integrata ci pe cea dedicata si dintr o data s-a stins iar de atunci nu mai merge cu hdmi, el se aprinde, merge dar nu pot vedea nimic pentru ca scrie ca nu e conectat hdmi dar totusi e conectat

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Citeste manualul laptopului, mai exct capitolul cu tastele speciale!
Ai pe tastatura diferite (combinatii de) taste, printre care una este pentru schimbarea display-ului.
Apasand in mod repetat, se activeaza doar display-ul propriu, cel exterior sau ambele.

2 răspunsuri:
| cyberalex a răspuns:

Sau daca ai window$ instalat apasa tastele WIN + P.

| TeoCta explică (pentru cyberalex):

Nu se întamplă absolut nimic.