| Ssssmokin a întrebat:

Salut, doresc sa fac un upgrade la procesor. Momentan am un Celeron G530 Dual-core 2. 4GHz si vreau sa cumpar un Pentium G2120 Dual-core 3. 1GHz.
Se merita? Adica pe LGA 1155 asta l-am gasit cel mai ieftin. Si bani de i3-3220 sau i5-2400 n-am.

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ca variantă low cost poți opta spre unul SH.Ai șanse să prinzi un CPU chiar și i5 la preț de G-ul ăla ce nu prea ar face diferență față de cel ce-l ai.

| Ssssmokin explică (pentru DeyCj):

Un i5-2400 ii 250RON la SH iar g2120 l-am gasit la 100RON, deci...

| Maria_Aniella_1975 a răspuns:

Mai bine te risti la un,, i3-3220,,,e mai bun, eu am si merge fulger...