| Ovidiu a întrebat:

Doresc sa transfer un fisier de aprox 13 GB de pe un laptop pe un desktop. Nu am un stick de marime foarte mare, asa ca vreau sa folosesc un cablu, dar, nu stiu de care. Cine ma poate ajuta? Plasatimi un link catre o imagine cu cablul respectiv.

Răspuns Câştigător
| DoarImpreuna a răspuns:

Daca ai router e usor, daca nu ai nevoie de cablu de retea crossover e varianta cea mai simpla. Vezi aici instructiuni : http://www.networking.windowsreinstall.com/....../index.htm e pe engleza dar intelegi tu.

1 răspuns:
| DoarImpreuna a răspuns:

Sau varianta 2 le pui intr-un folder, dai clik dreapta si "adauga intr-o arhiva" (trebuie sa ia instalar WinRar) apoi la tabul General ultima casuta de jos este Imparte in volume. Acolo setezi dimensiunea de 700 MB si iti imparte fisierul in arhive separate.

Dupa asta le cari frumos cu sticul pe toate si dincolo dai clik dreapta pe unul din fisiere si ii dai extragere. El stie ca are mei multe parti arhiva si iti extrage tot. GATA