| AlexandruGabriel58 a întrebat:

Salut, dupa ca am instalat win 8.1 pc-ul meu a inceput sa mearga tot mai greu si am decis sa instalez win 10 iar a pai a inceput sa meraga si mai greu si m-am gandit, poate pentru ca are cerinte mai mari de sistem dar nu aveam pentru ca am avut si inainte win 10 si a mers perfect, dar revening dupa ce am instalat win 7 a mers bine pana cand a trebuit sa instalez driverele di pana se descarcau am luat o pauza iar cand am revenit nu era decat un backround negru fara nimic altceva si i-am dat restart ( de la buton ) si dupa aceea cand a pornit erau 2 optiuni: start windows normaly sau windows repair start up, de ce? Adica nu am sters ceva important si nici nu era virusat pentru ca doar ce terminasem de instalat si ma ocupat de drivere. Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Poate nu ai windowsul complet cand a fost instalat. cel mai sigur si bun. este windows 7, 64 biti.

windows 7 x64 ultimate. driverele le gasesti pe net

| AlexandruGabriel58 explică (pentru octav005):

Pai eu am instalat win 6 pro pe 64 biti ca si datile trecute tot pe 64 biti dar incerc si cu ultimate dar ar putea sa fie su de la praf. nu stiu il voi curata oricum

| gelu1970 a răspuns:

Instaleaza ce windows vrei. eu as alege 10
cand ajungi la pasul unde trebuie aleasa partitia de instalare elimina toate partitiile si le redimensionezi din nou.
dupa instalare fa update la zi, instaleaza driverele din pagina fabricantului si optimizeaza sistemul.

| AlexandruGabriel58 explică (pentru gelu1970):

Pai. eu la fiecare instalare stergeam toate partitiile si lasam doar una singura

| gelu1970 a răspuns (pentru AlexandruGabriel58):

Ok. nici eu nu am obiceiul sa partitionez hdd. insa depinde de gusturile ficarei persoane.
important e sa le elimini nu doar sa le formatezi.
apoi fa update si ceea ce ti-am mai scris.
de asemenea, dupa instalare poti verifica stadiul de sanatate hdd cu aplicatia crystal disk info.

| octav005 a răspuns (pentru AlexandruGabriel58):

Da. poate sa fie si de la praf. dar oricum de windows 6 nu am auzit pana acum.