| AndreiNicolae a întrebat:

Cand pornesc calculatorul imi intra direct in Safe Mod si cand ii dau restart imi apare "Run windows in safe mode(with reimage repair)" si "start windows normaly". Cum pot sa fac sa nu imi mai intre in safe mod si sa porneasca normal. Reimage repair am incercar sa il dezinstalez dar nu merge.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| tpuuser999 a răspuns:

Ce se intampla cand alegi Start Windows Normally?

| AndreiNicolae explică (pentru tpuuser999):

Imi porneste windowsul normal

| tpuuser999 a răspuns (pentru AndreiNicolae):

Atunci care e problema cu "totdeauna imi intra in safe mode"? Vrei sa zici ca optiunea de safe mode e activa, si trebuie sa o alegi manual pe cealata (lucru care te deranjeaza)?

| AndreiNicolae explică (pentru tpuuser999):

Da

| tpuuser999 a răspuns (pentru AndreiNicolae):

Daca nu mai merge sa dezinstalezi optiunea respectiva cu programul care a instalat-o, e destul riscant sa o faci manual. Adica, sunt vreo 2-3 comenzi din bcdedit (banuiesc ca ai Win 7 sau mai nou), dar daca gresesti ceva nu mai porneste deloc Windows.