| Andrei0003 a întrebat:

Salut! E posibil să multiplic portul SATA de pe un laptop printr-un adaptor sau splitter? Am pe placa de bază un NVMe, și un ssd SATA. Am și un HDD care stă degeaba și mă întrebam dacă merge și el acolo. Laptopul are suficient spațiu în interiorul carcasei.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Cel mai bine este sa folosesti un adaptor SATA pe port USB.
Pe hard disk poti pastra materialele importante ca pe un hard disk extern normal, chiar si pentru perioade mai indelungate (poate zeci de ani).
https://www.emag.ro/search/adaptor+sata+usb