| Cristi3672 a întrebat:

Vreau sa conectez un hard la un laptop printr-un adaptor usb la sata. Dacă am probleme cu Windows-ul pe hard, laptopul ce va vedea(citi) din hard? Mulțumesc anticipat(dau funda)

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Hard disk-ul conectat la USB este si se comporta ca un hard disk extern.
Daca hard-ul este bun, dar Windows-ul are probleme, atunci hard-ul va fi "vazut" din laptop (in functie de sistemul de operare instalat pe laptop). Se va putea testa, iar cu spatiile bune se va putea comunica (citire /scriere) daca sistemul de fisiere de pe hard-ul extern este "inteles" de sistemul de pe laptop.
.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupunand ca vei conecta hardul la laptop dupa ce laptopul a pornit, hardul va fi vazut ca un stick/unitate de stocare portabila. Iti va aparea ca o partitie.
Daca hardul nu este criptat atunci In functie de cat de corupt este vei vedea ori toate fisierele ori chiar nimic
Mai exact ce probleme are hardul?
Daca windowsul nu booteaza de pe el sunt sanse mari sa poti accesa fisierele de pe acest hard daca il conectezi la laptopt pri usb, asa cum vrei sa facjli