| alex2009 a întrebat:

Salut este adevarat ca la Windows 7 nu mai trebuie sa instalezi driverele pentru placa de retea ca le instaleaza windowsul singur?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sistemul de operare W. 7 are deja instalate drivere pentru toate perifericele existente la momentul aparitiei lui si daca este licentiat se updateaza automat si isi instalazeaza si alte drivere pe parcurs, pentru noile aparitii, cel putin asa mi-a explicat un cunoscut care se pricepe la calculatoare. Numai bine!

| CosteaVlad a răspuns:

Este adevărat, dar vorbind la modul general. El instalează majoritatea driverelor, însă există și posibilitatea ca unele dintre acele drivere să fie „generale", adică să se potrivească pentru mai multe componente, iar în acest caz există posibilitatea să nu obții o performanță maximă a acelei componente. Mie de exemplu la placa video mi-a instalat un „standard VGA video adapter", și nicidecum nVidia, cum ar fi fost de preferat, ci a trebuit să-l instalez eu ulterior, asta dacă vroiam să văd ce-i aia aero și funcție de repaus, dacă nu, mergea PC-u și fără acel driver. big grin Placa de sunet nu mi-a instalat-o automat.
Iar făcând referire la placa de rețea, pe aia o instalează automat și XP-ul la instalare, iar "Fast ethernet adapter driver" apare ulterior prin Windows Update, la actualizări recomandate (W7).
O zi bună! happy

| CybeRAthlete a răspuns:

Si windows Xp face acelasi lucru. nu ai nevoie de 7 pentru asta.
bafta

Răspuns utilizator avertizat
| CookieMonster_6225 a răspuns:

Da, e adevarat.Eu am avut win. 7 doua zile numai ca a trebuit sa-l dezinstalez deoarece era intr-o partitie prea mica. Windowsu e super super OK.Il recomand