| RegeleCornet a întrebat:

Este bun pc-ul acesta pentru jocuri? in special CSGO, LoL, GTA V.

Nvidia FX4800 1.5 gb 384 bit quadro (o pot inlocui cu un GTS 250 1gb 256 bit, daca este mai bun)

Proc Intel Xeon E5620 2.4 Ghz quad core

12 GB ram

SSD Intel 120 GB

Hard disk de 750 GB

Sursa de 650 W

Model: HP z600

Va mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Alexul99 a răspuns:

Placa video te trage mult in jos, nu este pentru jocuri, de asemenea nici procesorul, dar procesorul face fata si unor jocuri
Parerea mea este ca ar trebui sa inlocuiesti placa video, momentan si in timp si procesorul.
Oricum, chiar si acum o sa iti mearga jocurile noi, dar nu cu o performanta pe masura pretului sistemului pe care il detii. (ceea ce ai tu nu este gandit pentru gaming, in nici un caz)

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înlocuiește placa video cu acel GTS, e mai bună și cere o sursă de 450 W.
Pentru FX 4800 se recomandă o sursă de 750 W.
Procesorul e cam slăbuț, are 4 nuclee (Intel Xeon E7 v3 are 18 nuclee, dar și preț pe măsură), dar e Xeon totuși și rezistă la tăvăleală (sunt pentru servere și sunt proiectate să funcționeze 24 de ore pe zi timp de ani de zile).

1 răspuns: