| RegeleCornet a întrebat:

Vreau sa îmi cumpăr un pc, care este de fapt un server. Specificațiile acestuia sunt:

Nvidia FX4800 1.5 gb 384 bit quadro

Proc Intel xeon E5620 2.4 Ghz quad core

12 GB ram

SSD Intel 120 GG

Hard disk de 750 GB

Sursa de 650

Model: HP z600

Pot juca jocuri mai noi pe acest pc? Este bun si pentru gaming?

În câte fps-uri mi-ar merge csgo, gta v, minecraft...

Va mulțumesc!

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ala nu e server nene, e workstation!

| Jipa95 a răspuns:

Daca ai schimba placa video din el cu ceva mai performant ( 1050ti sau rx 470 ) ai putea sa rulezi cu el orice joc actual si cele ce vor urma sa se lanseze foarte ok.
FX4800 este un gpu vechi care nu mai face fata de mult jocurilor.

| AgathaRo a răspuns:

Trei zeci de frame pe secunda

| necroreborn1231525363afs a răspuns:

De ce îți trebuie un server? Ai putea să-ți iei un pc de gaming nou sau sh. Un prieten și-a luat un pc sh pe piese de pe olx, la 1000 lei și joacă GTA V pe High.
Placa video de pe serverul ăsta e destul de slabă pentru gaming, procesorul e relativ ok, dar nu e prea ' wow '