| octav005 a întrebat:

exista vreun program pentru a afla temperatura unei placi video de pc desktop? eu am HIS RADEON HD DE LA AMD. SI care ar fi temperaura normala a ei?

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Există și îi spune Everest. temperatura normală la orice placă video este undeva între 30 și 80 grade.Succes

| Jipa95 a răspuns:

Speccy, aida64, etc.
Daca vrei sa vezi temperatura reala a placii video, procesorului in timp real in jocuri, foloseste MSI Afterburner care este de asemenea si un soft pentru OC placi video.

| danutzu96 a răspuns:

Msi afterburner, Gpu-Z, Aida64.
Temperatura in jocuri ar trebui sa nu sara de 80 de grade dar sunt unele care rezista si la mai mult.

Pentru a afla temperatura unei placi video trebuie sa intrati pe http://www.gputemp.com/ si sa descarcati programul GPU Temp. Acesta va monitoriza temperatura placii video. Temperatura trebuie sa fie cat mai scazuta pentru a fi o temperatura normala. Mult succes! :)

| andreispeed250 a răspuns:

TechPowerUp GPU-Z