| Bogdan8102 a întrebat:

Salut, folia de sticla care nu acoperă camera nu este eficienta? Mă refer, daca scap telefonul pe asfalt, se poate crapă in zona camerei? https://catmobile.ro/......clear.html

Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Ionut123987 a răspuns:

Da! Am avut folie de genul și am scăpat telefonul de 2 ori. O data în marginea de sus și s-a spart sticla, o craoatura am și pe camera și o data cu ambele colturi de jos și acolo chiar s-a spart foarte tare și spartura s-a dus forte mult pe sub folie.
Cele mai bune folii sunt cele 5D, 9D etc, care au marginile negre. Alea acoperă absolut tot ecranul, iar șansele de a sparge telefonul sunt minime. De asemenea mai sunt foliile de silicon. De silicon, nu de plastic! Alea sunt și anti soc și nici nu se sparg pentru ca nu sunt din sticla. Poți sa ii pui și o husa slim antișoc de silicon. Am eu și pe lângă ca îmi protejează colturile și spatele telefonului e și foarte subțire și confortabila.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se poate.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Degeaba iti iei doar folie daca nu iei si o carcasa care sa acopere marginile ecranului corespunzator. Eu am avut o carcasa de genul pe un Mi A1, fara folie pe ecran, iar junioara mea a binevoit sa il dea de gresie de la vreo 1.5 m (cadere accidentala, nu izbit). A cazut intr-un colt sau cum a venit el in cadere, eu l-am gasit cu ecranul in jos. Nu a avut nici o zgirietura nimic, si in ziua de azi merge, cu LineageOS 18.1 pe el.winking

Răspuns utilizator avertizat