| 200397 a întrebat:

Salut . Ieri am achilizionat un Samsung galaxy fit la abonamentul COSMOTE XS . Dar nu stiu cum sa setez internetu . Peste tot iti zice fara nume fara alea alea alea eu nu am nimic retele mobile / nume puncte de acces . Cand creez un APN nou mie imi cere
Nume
APN
Proxy
Port
Utilizator
Parola
Server
MMSC
Proxy MMS
PORT MMS
MCC
MNC
Tip de autentificare
Tip APN
dintre nume , apn si tip apn nu ma lasa sa salvez cu instructiunile lor .(fara nume fara... etc) . Cine ma poate ajuta sa activez internetu are o funda .

4 răspunsuri:
| CristianCRS a răspuns:

Pentru configurarea automată a telefonului trimite un mesaj gratuit fără conţinut la 4777 şi urmează instrucţiunile.

Dacă telefonul tău nu poate fi configurat automat, setările necesare conectării la Internet sunt:

1. Parametrii generali pentru configurarea telefonului mobil (accesând Internetul de pe telefonul mobil, cu un software specific)

APN (Access Point Name): internet
Nume utilizator: nu se completează
Parola: nu se completează
Pagina de start: http://www.cosmote.ro/ro/html/internet.htm
Când se face conectarea la Internet direct de pe telefon nu este nevoie să se seteze număr de dial-up. Succes!

| Razvanel99 a răspuns:

Suna lacosmote sa iti dea ei setarile, eu asa am facut

| C3L1 a răspuns:

Setarea pentru. INTERNET este urmatoarea:
Setari- Wireless si retea-Retele Mobile- Nume punce de acces_ ...aici apesi MENIU..si dau creare APN nou.bun.in continuare...
Nume- Cosmote Internet
APN- broadband

...pana la MCC unde deja este 226, nu mai setezi nimic, MNC-03,
tip autentificare- PAP
Tip APN- internet
ASTEA SUNT SETARILE PTR UN GALAXY FIT... SPOR LA TREABA!
PLZ fUNDA?

| AndreiVitcovschi a răspuns (pentru C3L1):

Un raspuns extrem de folositor! am avut aceeasi problema iar datorita tie aceasta este rezolvata! Multumesc frumos happy