| AndreiCeCK a întrebat:

Salut,ieri mi-am luat un pc pe piese..azi l-am montat uitandu-ma pe Youtube ca sa nu greșesc ceva.
...problema e ca atunci când dau sa aprind unitatea monitorul nu vrea sa se aprindă... apare prima data sigla de la LG după scrie POWER SAVING MODE și după imagine neagră.Am uitat sa menționez ca atunci când pornesc unitatea se aude un piuit scurt de la speaker care se tot repeta...Ce ar putea să fie?

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Memoria, de regula. Ce configuratie ai? Placa video are conector suplimentar? E pus?

| AndreiCeCK explică (pentru KodrutZ):

Pai.
Procesor-I5 4460
Placa video-Nvidia gtx 750 ti
Placa de baza-Gigabyte H81M-S1
HDD- Wd blue 1TB 7200rpm sata 3

Placa video e alimentata cu cablul de la sursa, cel de 6

| AndreiCeCK explică (pentru KodrutZ):

Și memoria ram e de la hyper x, 4gb, DDR 3, 1600 MHz, cl 9, 1, 5V

| KillaNoFilla a răspuns:

Scoate rami, placa video, hdd-ul dai drumul, daca face bipuri e ok.
Stingi pc-ul bagi un ram si pune placa video trebuie sa-ti dea imagine(fara hdd)
Daca nu da img si ai pus monitorul pe auto in settari(sau pe mufa care o ai la placa) inseamna ca placa sau ramul e defect.