| YXMan a întrebat:

Ieri, PC-ul meu s-a stins dintr-odata si s-a repornit dupa 3 secunde.
Astazi, la fel. Din ce cauza poate fi?

Ar trebui sa-l curat de praf in interior?
Poate fi de la processor, care s-ar fi incalzit? ( un i3 )

Răspuns Câştigător
| KuolemaTekeeTaiteilijan a răspuns:

Poate de la socurile de curent. Sunt mai multe posibilitati. Poate s-a incalzit, poate ai virusi, poate iti face figuri sursa si trebuie schimbata (nu e asa de scumpa, eu mi-am luat-o cu 50 de lei)

3 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Schimba sursa de curent. si vezi daca iti mai face Bafta!

| Vasu27 a răspuns:

Cumpara o sursa cum trebuie si gata, da ce sistem ai, poate de aia nu duce sursa, placile si componentele din PC au nevoie de putere iar daca sursa e cam slabuta face si poccc.

| YXMan explică:

Gata, am rezolvat. Tensiunea din priza era de 130, mult mai putin decat normalul, 220. Cam aia era treaba, acum merge normal.
Multumesc!