| Lajsvdufbvf a întrebat:

Imi poate recomanda cineva un monitor bun pentru ps4 pro? Sa pot juca fara probleme si la o calitate bună dar nici nu foarte scump

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Daca nu detii titluri ps4 remasterizate sau facute in 4k fie in format fizic sau electronic atunci iti poti cumpara orice monitor mai decent fullHD, ca si gamer trebuie sa fii atent ca timpul de raspuns sa fie cat mai mic de genul 2ms, lumenii, rata de refresh sa fie peste 60 HZ etc, dar oricum te poate lamuri de ceea ce ai nevoie orice vanzator de piese IT sau de la raionul electronice daca optezi pentru magazine gen altex.
Acum nu stiu care este bugetul tau dar poti lua in monitor cu 400 de lei sau unul cu 4000 de lei, depinde ce vrei de la el.
Nu-s mare cunoscator dar in adolescenta eram si eu gamer ca mai toti pustii numai ca noi aveam alta tehnologie atunci, ne chinuiam sa ne jucam in retea (LAN) si alte prostioare, dar greutatea aia ne-a invatat ceva lucruri.
Daca vrei sa fie performant arunca o privire aici, nu trebuie sa iei neaparat de la altex ci doar sa intelegi cam cum e cu monitoarele de gaming, te uiti la caracteristici si apoi compari cu unele care nu-s asa rapide afisare, ai sa iti dai seama si ca pretul creste odata cu performanta:
https://altex.ro/......-6063/1-2/

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai la PS4 poti folosi si un TV smarth cat si monitor, orice foloseste are intrare HDMI.
Pe de alta parte ca sa folosesti PS4 PRO la adevaratul nivel al nevoie de un monitor 4k care este scump daca este adevarat 4k nu ciurucuri uhd care sunt 2k si le vand ca 4k.
Deci un 4k decent dar ca TV 4k caci monitor 4k este destul de scump.
Pe de alta parte ca sa joci 4k ai nevoie de jocuri finisate sau remasterizate 4k care sunt alti bani alta distractie.
Pe scurt orice televizor decent 4k te ajuta,si cand zic decent ma refer la ceva brand nu la marci precum horizont,vortex sau mai stiu ce noname.
LG,SONY, SAMSUNG, PANASONIC, SHARP, PHILIPS astea sunt brand

| Lajsvdufbvf explică (pentru Simpatic):

Păi am tv 4k de la Samsung cu diagonala 101 asa scrie pe cutie 4k uhd acum nu stiu daca minte sau nu Pana la urma e Samsung nu cred ca se complică ei cu minciuni dar vreau un monitor pentru ca sunt acasa doar 3 zile
Si cand sunt plecat sa am monitor...

| Simpatic a răspuns (pentru Lajsvdufbvf):

Daca nu detii titluri ps4 remasterizate sau facute in 4k fie in format fizic sau electronic atunci iti poti cumpara orice monitor mai decent fullHD, ca si gamer trebuie sa fii atent ca timpul de raspuns sa fie cat mai mic de genul 2ms, lumenii, rata de refresh sa fie peste 60 HZ etc, dar oricum te poate lamuri de ceea ce ai nevoie orice vanzator de piese IT sau de la raionul electronice daca optezi pentru magazine gen altex.
Acum nu stiu care este bugetul tau dar poti lua in monitor cu 400 de lei sau unul cu 4000 de lei, depinde ce vrei de la el.
Nu-s mare cunoscator dar in adolescenta eram si eu gamer ca mai toti pustii numai ca noi aveam alta tehnologie atunci, ne chinuiam sa ne jucam in retea (LAN) si alte prostioare, dar greutatea aia ne-a invatat ceva lucruri.
Daca vrei sa fie performant arunca o privire aici, nu trebuie sa iei neaparat de la altex ci doar sa intelegi cam cum e cu monitoarele de gaming, te uiti la caracteristici si apoi compari cu unele care nu-s asa rapide afisare, ai sa iti dai seama si ca pretul creste odata cu performanta:
https://altex.ro/......-6063/1-2/