| ゼロの a întrebat:

Salut.Imi puteti recomanda un program cu care pot viziona filme 3D, dar cu subtitrare si cu ochelari red&blue. Am incercat cu KMPlayer, dar cu el nu pot sa vad cu ochelarii red&blue.

Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Iti trebuie asa ->
Program de vazut 3D-Stereoscopic Player
CODEC pentru vizualizare 3D- CCCP
http://www.cccp-project.net/download.php?type=cccp sau http://cccp-project.net/

CODEC audio AC 3
http://ac3filter.net/wiki/Project/1/releases

Adauga Subtitrare la Filmele 3D
Merge bagata si subtitrare in stereoscopic player.
Filmele 3D vin pe blu-ray si nu merg vazute cu stereoscopic player.
Stereoscopic player sau Nvidia vision player sunt folosite pentru filmulete 3D sau pentru encoduri dupa filmele originale (mkv-urile).
Uite ce trebuie sa faci ca sa vezi.mkv`uri cu subtitrare :
1- You have to install (ffdshow video decoder) and this by installing Codec Packs that contain this decoder (I prefer K-Lite Codec Pack)
2- Open NVIDIA 3D Vision Video Player and go (File ---> settings ---> Decoder ---> Video Processor) and click Add
3- Choose ( ffdshow subtitles filter ) then click ok
4- Then you have to play any 3D movie or clip you have with a subtitle file in the same folder
(subtitle file should be named with the same name as the movie)
5- The ffdshow icon will be there in the tray bar (it will be in red) double click on it
6- Mark the check box next to (Subtitles) to enable it
7- Click on (Placement) and mark the check box next to (Stereoscopic)
8- Click (Apply) now you will see the subtitle
Asta e momentan singura solutie, iar subtitrarea este redata in 2D. Subtitrare in 3D gasesti doar la blu-ray uri.

Cam asta e tot. Link pentru Stereoscopic Player nu pot sa postez aici.

Bafta!

| ゼロの explică (pentru neluL):

Putin cam complicat, dar multumesc de raspuns.

| robertpaul a răspuns:

Stereoscopic player

| ゼロの explică (pentru robertpaul):

Cu asta nu pot vedea si subtitrari.srt

| RAY a răspuns:

Ai nevoie de un film 3d, placa video buna, player video 3d, bine nu se compara cu cinema depinde ce ercan, pune filmul la tv sa fie unu mare si bun plasma sau 3d

| ゼロの explică (pentru RAY):

No s**t, Sherlock...

| ZeHelp a răspuns:

Nu-ti trebuie un anumit program... iti trebuie o placa video buna si un monitor bun. In rest, vizionare placuta!

| ゼロの explică (pentru ZeHelp):

Ba, da trebuie altfel voi vedea 2 imagini diferite, una in stanga si celalta la dreapta. (daca nu am ecran 3D si nu voi irosii bani pe asa ceva big grin)