| MarioAdrian a întrebat:

Imi puteti spune niste caracteristici minime pentru un laptop de buget..pana in 1600 lei?

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Procesor Intel I3 ( dual core ), Ram 4gb, placa dedicata 1gb, hdd500 - 750 gb.
Bateria sa fie detasabila cu 4 celule. Sa aiba unitate optica, cititor de carduri si cel putin un port USB3.0. Evita produsele refurbished.
Nu cumpara de pe net. Mergi prin magazine și studiaza cu atentie laptopurile expuse la stand.
Ca brand recomand HP, Dell, ASUS.
Succes la shopping.

| MarioAdrian explică (pentru gabicoo):

Multumesc frumos!

| MarioAdrian explică (pentru gabicoo):

Daca tot esti aici poate imi poti spune daca asta merita sa il cumpar: https://altex.ro/......-free-dos/

| gabicoo a răspuns (pentru MarioAdrian):

Nu e rau dar:
- placa video nu e dedicata ( Jocuri grele - exclus, doar cele usoare. Poate fi folosit pentru office, Youtube, vizionat filme, Facebook si joculetele de acolo )
- nu are cititor de carduri si nici unitate optica,
- bateria e cu 3 celule ( e minima )
- e free dos. Adica mai dai 400 lei pentru Windows 10 home
Singurul avantaj pretul e bun. Doar daca bagi Linux pe el. Widows krakuit nu recomand sa bagi ( si nu din motive legale ).
Tu decizi. Sunt banii tai. Dar mai bine mai strângi un pic cureaua si investesti in 2.000 lei într-un laptop mai bun.
Succes.
Aaaaa! Si sa nu uit mergi direct in magazin. Evita sa cumperi de pe net.

5 răspunsuri:
| Diana4you97 a răspuns:

În această sumă vei găsi un procesor Intel i3, 4 GB de ram, spațiu stocare aproximativ 1 TB, placă video posibil dedicată.