| BaseplateV1 a întrebat:

Imi spuneti si mie cum se creaza jocuri serioase, de gen Call of duty sau etc.
Spuneti-mi ce program sa folosesc.
VOT SI FUNDA!
Apropo sa spuneti si cum se umbla pe acolo

Răspuns Câştigător
| strafore a răspuns:

Eu iti propun daca tot vrei sa faci jocuri sa faci cu java si c++ (jocuri de telefon sau gen miniclip )
Ca sa formezi jocuri gen Call of duty in primul rand nevoie de mai multi membri,mai multe calculatoare un program de executat unu de editare altu de sunete, mai ai nevoie de o foaie cu un plan al jocului unde sa fie toate lucrurile de la A la Z, mai ai nevoie de bani pentru programele alea ca nu este numai 1 singur big grin tu singur nu rezisti sa faci un asemenea joc( + regulamente, batai de cap etc.)
Baftawinking

2 răspunsuri:
| Incubus a răspuns:

Bai skeletule sau mai bine neuron(lipsa) tu crezi ca asa sa fac socurile serioase gen Call of duty? mai bine pune mana pe o carte si invata (daca faci info la scoala ar fi un bun inceput ca oricum esti nul)

| SilviuAndrei_4571 a răspuns:

Nu poti sa "creezi" jocuri serioase. Iti trebuie placa video de sute de milioane si multe altele. happy