| Mihaila_Bogdan-Iulian_1997 a întrebat:

Salut, in urma cu o zi mi-am rootat telefonul si de atunci nu mai merge Magazin Google Play, Youtube, Gmail etc. deoarece nu ma pot conecta la contul meu google. Introduc adresa de email si parola ( care stiu ca sunt corecte) si imi spuna ca "Nu s-a putut conecta, reveniti mai tarziu" Dau funda celui ce ma ajuta sa rezolv aceasta problema.

Răspuns Câştigător
| AlexNameRandomBIPPP a răspuns:

1) Instaleaza ROOT BROWSER de pe calculator si il tragi in telefon cu ajutorul USB.

2) Cand intrii pe aplicatie o sa arate ca un explorer. Tu trebuie sa intri la SYSTEM > ETC

3) In folderul ETC o sa gasesti un fisier denumit Hosts sau Host nu mai tin minte exact, redenumestel Hosts0.

Daca intampini probleme(ceea ce nu cred) iti recomand sa te duci la un specialist sa iti reinstaleze softul

5 răspunsuri:
| florinflorescu a răspuns:

Salut, am patit si eu si chiar mai mult ca nici nu se mai deschidea, de fiecare data am reinstalat softul, succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceste probleme, sunt efectele negative ale root-ului, la unele functioneaza la altele creeaza probleme.

| Mihaila_Bogdan-Iulian_1997 explică (pentru AlexNameRandomBIPPP):

Multumesc din tot sufletul. Am reusit. Vreau sa iti dau funda dar nu apare,, declara raspuns castigator,,. Multumesc.

| AlexNameRandomBIPPP a răspuns (pentru Mihaila_Bogdan-Iulian_1997):

Vezi cand o sa iti apara sa imi dai xD

| Mihaila_Bogdan-Iulian_1997 explică (pentru AlexNameRandomBIPPP):

Ți-am dat funda. Mulțumesc.