| zT3k a întrebat:

Salut, intrebarea e cam asa. pe o placa de baza cu sata 3 pot pune un HDD cu sata 2? happy probabil subiectul a mai fost dezbatut dar cat am cautat nu am gasit.

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Da.Dacă e vorba de hard disc nu se vede absolut nico o diferență între SATA I, II, sau III, doar la SSD-uri se observă o schimbare semnificativă de viteză. Succes

| zT3k explică (pentru DeyCj):

Thx, stiam asta dar credeam ca e doar daca placa de baza ar fi avut sata 2 dar hddu sata 3 happy n-am stiutca e la fel si invers

2 răspunsuri:
| DaNyHoOp3r2013 a răspuns:

Da