| Like555 a întrebat:

Salut, Kali linux live are si graphicall install, dar exista si un kali linux care zice ca e de graphicall install, deci de ce cel live are si install si viceversa, nu stiu daca are da cred ca da, as fi vrut o imagine iso pentru ambele, explicati-mi va rog.

Răspuns Câştigător
| Like555 explică:

Sigur merg ambele. Asta si e ideea la live.

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Incearca sa formulezi din nou in cateva propozitii care sa aiba sens.

| Like555 explică (pentru GabiDumitrescu):

Kali linux LIVE are si graphical install, deci ce imagine iso sa aleg, LIVE sau cea normala?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Like555):

Kali Linux 64-Bit (Installer) - primul download de pe site. Live ai nevoie daca vrei sa te joci cu el de pe stick/DVD mai intii sa vezi cum se misca. Daca stii exact ca vrei sa il instalezi, iei frumos installeru' si cu asta-basta.

| Like555 explică (pentru GabiDumitrescu):

Pai da dar nu se poate instala si din LIVE? ca are aceasta optiune.
Sau din INSTALLER nu se poate rula live? Ca are aceasta optiune.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Like555):

Din live se poate instala. Din installer posibil sa se poata rula live, dar sa aiba mai putine chestii preinstalate. Oricum, interfata grafica au si installerele de vreo 25 de ani incoace. happy

| Like555 explică (pentru GabiDumitrescu):

Deci din LIVE pot si live si graphic installer?
Am incercat in masina virtuala install, si dupa instalare s-a facut negru si nu s-a mai intamplat nmc, da cred ca pe pc ar fi mers, deci din live merg ambele? Ar fi perfect daca ar merge

| Like555 explică (pentru Like555):

Sigur merg ambele. Asta si e ideea la live.