| tigrul2 a întrebat:

la anul vreaus a mi iau un gtx 1060 sau 1070 si nu stiu daca o sa mearga bagata placa video in carcasa pentru ca slotul din plaba de baza este mai sus de slotul de la carcasa asa trbs a fie? https://imgur.com/a/9lsai

2 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Placa de baza e bazooka, e un chilipir. O sa mearga stai linisitit.

| JackR a răspuns:

Da, asa trebuie sa fie! Placile video intra in slot cu ventilatoarele/radiatoarele spre partea opusa procesorului (adica "cu fata in jos", daca vrei). Conectorii sunt pe aceeasi parte, adica la vreo 5 mm de marginea de sus a deschiderii din carcasa. Ceea ce se vede clar in fotografiile tale.