| Adi0134 a întrebat:

Vroiam sa intreb daca aceasta placa https://altex.ro/......1070ARMOR/ se potriveste cu place de baza H110M-CS tot intreb deoarece nu stiu cum sa aflu singur si vreau sa fiu extrem de sigur

8 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Se potriveste insa eu recomand sa nu dai banii pe ea, e prea scumpa si deja e invechita, cu aceeasi bani poti gasi un 1080/1080 ti SH sau mai pui ceva si iei un rtx 2070, totusi sper ca ai si un procesor pe masura.

| GPA a răspuns:

Se potrivește. Să ai un procesor bun în schimb ca să nu facă bottleneck. Ce procesor ai de curiozitate?
Vezi cu sursa să se potrivească, cu 8 pini PCIe.

| Adi0134 explică (pentru GPA):

Am un i5 ultima generatie

| Adi0134 explică (pentru GPA):

Si cum imi dau seama cati pini am?

| GPA a răspuns (pentru Adi0134):

Te uiți la sursă și vezi să aibă conectorul de 8 pini.

| RAY a răspuns (pentru Adi0134):

1 x PCIe 3.0/2.0 x16 (x16 mode)
2 x PCIe 2.0 x1

https://www.asus.com/in/Motherboards/H110M-CS/specifications/
https://www.userbenchmark.com/System/Asus-H110M-CS/40492
doar 1050 ti este compatibil

| stefan1902 a răspuns:

Acea placa video nu se potriveste cu placa de baza deoarece placa de baza suporta maxim DDR4 si placa video e DDR5. Eu te sfatuiesc sa iei o placa video DDR4 sau daca vrei neaparat acea placa video poti sa scimbi placa de baza. Poti sa cumperi o placa de baza mai noua care sa suporte DDR5! Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Alex00717 a răspuns (pentru stefan1902):

Ce vorbesti ma? Suporta maxim ddr4 la memorii ram, aia e memorie vram la placa video, nu am nici o legatura una cu alta.
Placa aia de baza duce perfect acea placa video, ai mai multa grija la sursa sa nu cumva sa depasedti cantitatea de wati pe care o poate duce sursa.