| specialistu1997 a întrebat:

Salut la toti! Puteti sa-mi spuneti denumirea la a mai multor carti de limbaje de programare care fac parte din POO sau adresa web a acestor limbaje de programare?

4 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Adica esti sigur ca vrei sa inveti poo dar nu stii ce limbaj vrei? cum vine asta? Sper ca stii ca pentru a putea intelege pe deplin poo-ul unui limbaj, trebuie sa il folosesti si in mod "classic"(non-poo). Adica inainte sa inveti c++, e bine sa stii c(sau cel putin c++ fara clase).

Răspuns utilizator avertizat
| monstrulet a răspuns (pentru specialistu1997):

Ca sa intelegi pe deplin c++, trebuie sa inveti c.
Apoi poti invata si c#.

| Buzdugan_Iulian_1984 a răspuns:

Limbaje orientate pe obiecte sunt: C++, Ruby, C#, Java, etc. Pot recomanda C# sau Java (e gratis si exista IDE-uri graturite).