| generator20 a întrebat:

Salut lume! Daca am un laptop Dell si vine din fabrica cu windows xp si acum are windows 7 si as vrea sa schimb windowsul cu alt windows 7 cum pot lua driverele pentru windows 7 pentru seria mea :fnhjk3j (serial tag de pe laptop) pentru windows 7 ce drivere trebuie sa descarc? Deoarece pe site-ul DELL gasesc numai pentru windows xp si vista.Pentru windows 7 de unde pot descarca drivere pentru laptopul meu?

Răspuns Câştigător
| alexandruth a răspuns:

Nu ai nevoie de drivere luate manual, le poti instala cu Driver Genius Professional. E rapid si foarte bun. Bafta!winking

2 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Salut!
Drp.su le instalează pe toate automat, gratuit-> http://goo.gl/tCn3J
însă dacă-l vei folosi atunci, va trebui dup-aceea să-l dezinstalezi din Control Panel> Add or remove programs apoi să mergi la Start, scrii msconfig.exe, enter şi de la Startup debifezi Drp.su, Apply și Ok.
Apoi, poți descărca programele gratuite gen Chrome, Yahoo Messenger, Skype direct cu site-ul http://ninite.com/ asta ca să nu le mai descarci pe fiecare în parte.

| WeAreSmart a răspuns:

Cum se numeste laptopul? ai in vedere de driverele ce poate sa ti le ceara in timpul instalarii? de obicei Windows 7 instalaeaza singur driverii, incearca sa pornesti instalarea, daca va spune sa bagi DVD-ul cu driveri atunci il bagi pe ala de la lapatop (care l-ai primit de la fabrica) ori sa iei dricerele de pe acel dvd si sa le copiezi pe un stik iar cand iti va cere driverii sa bagi stikul. Daca ai in vedere de driverii aia de dupa instalare, adica ca sa mearga mai bine PC-ul trebuie sa instalezi niste driveri suplimentari, cauta niste tutoriale pe youtube. Daca ai nevoie de ajutor scrie-mi in privat.