| PlusZero a întrebat:

M-am gandit in ultima vreme sa-mi deschid un site cu curiozitati si un canal de Youtube tot pe acest domeniu. M-am uitat putin pe internet si am observat ca sunt canale de Youtube mari, in Romania, care au continut exact ca si alte canale englezesti, singura diferenta fiind limba. Intrebarea mea este daca sunt permise chestiile de genul, sa pun un video realizat de altcineva si eu doar sa-mi pun vocea mea peste fara sa intampin probleme legate de drepturile de autor.
Daca aveti ceva idei pentru nume atat la comunitate cat si la canal lasati-mi mai jos.

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Sa pui vocea ta peste videoclip si atat?
Nu. Poti folosi cata informatie vrei din videoclipurile respective, dar e important ca partea de video si audio sa fie originala.

| Maria203 a răspuns:

Depinde,o sa repeti totul cuvant cu cuvant? Adica e ca si cum tu doar ai tradus si il pui pe canal ca si cum ar fi al tau, si daca il mai si monetizezi mi se pare ca e ca si cum ai furat videoul.Dar ai putea sa spui cui ii apartine videoul, deoarece persoana a muncit sa il faca si sa gaseasca informatii.Ar fi mai distractiv sa iti faci singur videorile si sa vezi ca munca ta da roade.