| anonim_4396 a întrebat:

Salut.M-am hotărât să devin vlogger pe YouTube și aș vrea să devin popular.2-3 milioane de abonați sau poate mai mult.Nu știu despre ce să fac ca să ating milionul.Îmi puteți da niște sfaturi?

16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Loool, pai crezi ca asa strangi milionul? fii serios. Daca esti bun si ai ce spune, spui, nu intrebi pe net.

Copii aia care au 1-2 mil de abonati muncesc de vreo cativa ani, posteaza zilnic, sunt super cunoscuti, deja investesc enorm, alde Buhnici care e vedeta de tv si se promoveaza la tv nu a atins milionul

si tu vreo 3 milioane si nici macar imaginatie nu ai?

| Venom23 a răspuns (pentru suntserios):

Și ce îmi sugerezi să fac

| suntserios a răspuns (pentru Venom23):

Eu nu iti sugerez nimic. Doar ti am spus ca sa ajungi la milioane de abonati nu se intampla asa cum crezi tu. Treaba ta daca te apuci sau nu de facut video-uri

| brokxy a răspuns (pentru suntserios):

laughing)))) toti avem vise

| Sn4k3 a răspuns:

Nu au reusit altii care au inceput cand nu erau asa multi vloggeri si reusesti tu, care trebuie sa intrebi pe TPU ce sa faci laughing.

| johnnny123 a răspuns:

Este ca și cum ai spune "M-am hotărât să devin vedetă la Hollywood, dar nu știu nici cum să ajung până la aeroport. Îmi puteți da niște sfaturi?"

| aXy99 a răspuns:

Daca esti fata, te dezbraci. Treptat. Boobs reveal la 1 milion de abonati. Alte organe reveal la 2 milioane. Sextape la 3 milioane. Lejer 3 milioane de abonati. Cat ai clipi.

| Iunix a răspuns:

Taie-ți venele!

| ℓαυяα a răspuns:

Nu se strang așa ușor abonații. Ca sa ajung la 1 milion ai mult de munca. Trebuie sa postezi filmulețe interesante. Bafta!

| Edmonds2342 a răspuns:

Man, dacă o faci pentru abonați și nu din plăcere, nu o sa reușești. Plus ca dacă nu ai idee ce sa faci, degeaba te apuci.

| Venom23 a răspuns (pentru Edmonds2342):

Și ce îmi sugerezi să fac? Să o fac din plăcere

| Edmonds2342 a răspuns (pentru Venom23):

Nu știu ce anume ți-ar oferi ție plăcere. Tu știi asta. Eu, de exemplu, as fi un bun vloger pe partea de filmulețe cinematice, indiferent de subiect. Dar, din păcate, nu dispun de aparatura necesara sad

| sdws77 a răspuns:

Fa-ti un canal ca a lui mimi, si zi-le ca atunci cand atingi milionul le faci "reveal" la tate.

Apoi, daca ai atins milionul, postand zilnic videoclipuri de rahat si facand clickbait, mai faci inca un video cu clickbait in care i minti ca iti vei arata tatele.

Reteta milionului de abonati in societatea asta de 2 lei. laughing

| tanasevlad91 a răspuns:

Da,ia-ti un job,inscriete la un curs de dezvoltare personala a aptitudinilor tale,nu ti se pare ca deja traim intr-o lume in care toata lumea e vloger? Pe bune acum,poti mult mai mult de atat,sunt trupe precum B.U.G. Mafia,canale precum Atentie cad mere, Zaiafet, etc, care nu au nici pe departe cati abonati vrei tu sa ai, si sunt pe piata de multi ani, cref ca nici primi 5% vlogeri ai lumi nu au 3 mil abonati, hai sa fim seriosi, prea multe vise aveti voi astia din genetatia asta, cati ani ai de curiozitate, ai macar 16? Bafta, poti sa ma injuri, dar stiu ca am dreptatewinking

| madalinannndrei a răspuns:

"Salut.M-am hotărât să devin vlogger pe YouTube și aș vrea să devin popular.2-3 milioane de abonați sau poate mai mult.Nu știu despre ce să fac ca să ating milionul.Îmi puteți da niște sfaturi?"

Pe bune?
Pare usor de zis. dar greu de facut, Selly face Youtube de ani buni, dar pentru ca a inceput sa o faca din placere, uite unde a ajuns, are sute de mii de fani, si asta e super bine in Romania, dar crede-ma, n-ai nici o sansa parerea mea dupa ce ti-am citit intrebarea laughing)
Penibil

| lau32974 a răspuns:

Păi ca să fii popular pe TouTube trebuie în primul rând să ai o vechime și videoclipurile tale sa aiba conținut de calitate.