| nashu40 a întrebat:

Ma adresez in primul rand cunoscatorilor in materie de aparate tv.
Am cumparat recent un Led TV,iar cei de la magazin mi-au dat setatarile pe automat (cred). Am remarcat ca la sectiunea imagine, majoritatea setarilor sunt undeva la 50 %, in afara de contrast care e dat la 100 %.
Asa cum este vede superb,nimic de zis,dar intrebarea mea este daca e bine sa stea cu acea setare la maxim, adica daca nu fortez ceva la el lasandu-l astfel. Sau are sanse sa se defecteze mai repede in acest mod?
Multumesc anticipat si numai bine tuturor!

Răspuns Câştigător
| idealman a răspuns:

Toate tv-urile au in meniu setare magazin.
Pt acasa il setezi cum doresti