| Procesor a întrebat:

Salut, ma confrunt cu o "problema". Az mi-am dat comanda la un cular nou. Eu aveam un cular stoc de la Intel. Si m-am gandit sa ma uit la procesor. Cind l-am scos pac l-am scapat din mina si a atins si acel loc unde vine bagat procesorul. Procesorul l-am scapat de la o distanta mica circa 0.3 metri. Bune procesorul zic eu ca n-are nic, el nu are pini, eu un i5 2320. Insa acel loc unde vine bagat procesorul are niste pini galbeni si niste pini mai jos de metal. Pini care ating procesorul nu sunt indoiati insa pini cei de dedesubt sunt indoiati vreo 3. Nu stiu ce sa zic de odata ce ei nu ating procesorul inseamna ca nu are nimic aaa? Voi ce ziceti? Nul voi aprinde! Poate o sa fac ceva de o sa ami imormantez procesorul. XD

MULTUMESC! happy

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Daca ai indoit pinii din placa de baza ai stricat placa de baza si trebuie sa iti cumperi alta. Poti incerca sa indrepti pinii in pozitia initiala dar sansele sunt destul de mici sa ii mai pui la loc cum erau. Procesorul nu are nimic, problema e de la placa de baza ca nu mai fac contact cum trebuie.

9 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu zic sa o lasi mai usor cu calculatoarele, sa mai dai pe la scoala.
Cand ma gandesc ca asta e varianta corectata automat a textului tau...

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Cular indoiati? NUL ami imormantez nic

| Procesor explică (pentru anonim_4396):

Hmmm... Cred ca nu ai citit bine sau nu esti din domeniu. happy

| Procesor explică (pentru NoTurbinaNoGood):

De ce esti rau? poti spune ca un om normal "vezi ca nu ai scris bine" si punct. Urat din partea ta... :/

| anonim_4396 a răspuns (pentru Procesor):

Am vrut sa zic acelasi lucru ca si el, adica esti cam prea agramat.

| Procesor explică (pentru anonim_4396):

Ok

| Damian8 a răspuns:

Frate ridcai cu incredere numai ai grija sa nu ii rupi!
nu o sa se strice daca nu face contact toti pinii doar nu o sa porneasca pc ul si va face bip, adica nu porneste pana rezolvi problema!
bafta! dupa vreau sa stiu daca ai rezolvat

| Procesor explică (pentru Damian8):

Multumesc! Asa voi face laughing

Am dat funda din placate. Amindoi mat ajutat, cuntinuat tot asa!